- 0 +
e-zlecenia
dla kontrahentów
zaloguj się
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA >> Szpital >> Aktualności
Aktualności

Wmurowanie Kamienia Węgielnego, Aktu Erekcyjnego oraz Kapsuły Czasu pod Budowę Siedleckiego Ośrodka Onkologii


W dniu 22 czerwca 2017 r. odbyło się uroczyste wmurowanie Kamienia Węgielnego zawierającego Akt Erekcyjny wraz z „Kapsułą Czasu” pod Budowę Siedleckiego Ośrodka Onkologii nowoczesnego, profesjonalnego i jedynego w subregionie siedlecko-ostrołęckim a przede wszystkim przyjaznego pacjentom.

Działalność Ośrodka będzie opierała się na pięciu filarach działalności onkologicznej: profilaktyce i wczesnym wykrywaniu nowotworów na bazie ambulatoryjnej opieki zdrowotnej, systemowym leczeniu nowotworów, radioterapii, badaniach i terapii izotopowej oraz chirurgii onkologicznej. Będą w nim leczeni pacjenci onkologiczni nie tylko z Mazowsza ale również z Podlasia, Lubelszczyzny i innych regionów Polski.

Uroczystość swoją obecnością zaszczycili, podpisując i wmurowując Akt Erekcyjny: Pani Elżbieta Lanc - Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, Pan Marcin Kulicki -  Prezes Zarządu Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach Sp. z o.o., Biskup Diecezji Siedleckiej – Kazimierz Gurda, Pan Wojciech Kudelski - Prezydent Miasta Siedlce oraz Pan Dariusz Młynarczyk - Członek Zarządu Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach Sp. z o.o.. Akt Erekcyjny wraz ze szklaną „Kapsułą Czasu” zawierającą: Uchwałę Sejmiku Województwa Mazowieckiego w sprawie realizacji Inwestycji Budowy Siedleckiego Ośrodka Onkologii i Opinię o celowości inwestycji – Budowa Ośrodka Onkologii, dokument Misja i Polityka Jakości Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach Sp. z o.o., wraz z Cennikiem Usług Medycznych naszego Szpitala, bieżące wydanie Gazety „Rzeczpospolita”, banknoty i bilony oraz zdjęcia dokumentujące bieżące wydarzenia Szpitala, które zostały umieszczone w specjalnie  przygotowanej betonowej formie, poświęcone a następnie przeniesione w miejsce wmurowania – fundamenty budynku.

Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Pani Elżbieta Lanc zwróciła uwagę iż „ … ciągle borykamy się ze zbyt małą liczbą ośrodków onkologicznych w stosunku do potrzeb. Dlatego tak ważna jest dla nas ta inwestycja. Naszym priorytetem jest zapewnienie pacjentom fachowej i kompleksowej opieki onkologicznej na wyciągnięcie ręki” wyrażając wielokrotnie uznanie „dla tak mądrych decyzji ze strony wszystkich życzliwych tej inwestycji”.

Budowa Siedleckiego Ośrodka Onkologii ma na celu rozszerzenie  zakresu działalności, zwiększenie jakości usług zdrowotnych, udoskonalanie struktury organizacyjnej i procesu  zarządzania a także podnoszenie kultury organizacyjnej Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach Spółka z o.o.

Jak podkreślał Prezes naszego Szpitala Pan Marcin Kulicki „Siedlecki Ośrodek Onkologii będzie podmiotem leczącym na najwyższym poziomie, który wzmocni rangę Szpitala i zmieni oblicze całego regionu.”

Minister Zdrowia Pan Konstanty Radziwiłł wystosował na ręce Pana Prezesa list gratulacyjny oraz złożył „wyrazy uznania dla wszystkich, których starania  doprowadziły do rozpoczęcia budowy Siedleckiego Ośrodka Onkologii” zawierając przekonanie że „ta inwestycja będzie kolejnym przykładem jak w sposób efektywny gospodarować środkami publicznymi, które  przełożą się w efekcie na wzrost potencjału leczniczego.”

Podczas uroczystości podpisano również dzięki zaangażowaniu i przychylności osób takich, jak: prof. dr hab. n. med. Jan Walewski oraz prof. dr hab. n. med. Andrzej Kawecki porozumienie z Centrum Onkologii – Instytutem im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, wiodącą placówką zarówno w Polsce, jak i w Europie, prowadzącą działalność naukowo-badawczą oraz oferującą kompleksowe leczenie w zakresie chorób nowotworowych dysponującą wysokiej klasy kadrą medyczną i specjalistycznym zapleczem diagnostyczno-leczniczym.

„Dobrze, że w Siedlcach powstaje nowoczesny, pełnoprofilowy ośrodek onkologiczny, który wzmocni sieć specjalistycznych ośrodków onkologicznych na Mazowszu i w kraju. Wspólnie z Zarządem Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach, Instytut Onkologii postanawia nawiązać partnerstwo i współpracę, która będzie obejmować wymianę wiedzy i doświadczenia, szkolenie specjalistów, konsultacje i konsylia, uzgodnienia kryteriów kwalifikacji pacjentów do optymalnych metod leczenia, koordynację diagnostyki i opieki, wspólne działania w zakresie profilaktyki oraz prowadzenie badań naukowych. Wzorcowa współpraca w codziennej praktyce klinicznej Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach i Instytutu Onkologii będzie praktyczną realizacją idei skoordynowanej sieci opieki onkologicznej, której pomysłodawcą i prekursorem był jeszcze w latach 70-tych ubiegłego wieku prof. Tadeusz Koszarowski „– opiniował prof. dr hab. n.med. Jan Walewski, dyrektor Centrum Onkologii-Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Inwestycja zakłada rozbudowę istniejącej infrastruktury szpitala w Siedlcach o nowy pawilon oraz przebudowę budynków technicznych. Cztery z pięciu kondygnacji nowego budynku posłużą bezpośrednio realizacji świadczeń medycznych. 84-łóżkowy kompleks posłuży pacjentom leczonym stacjonarnie. Znajdą się w nim m.in. stanowiska do chemioterapii dziennej, pracownia cytostatyków, przychodnia onkologiczna, zakład radioterapii, zakład medycyny nuklearnej, pracownia tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego oraz mammografii. Całkowita powierzchnia ośrodka wynosić będzie 7 785,20 m2. Nowy obiekt połączony zostanie podziemnym tunelem z głównym zespołem budynków szpitala wojewódzkiego.

Koszt całej inwestycji to ok. 112 mln zł. Finansowanie budowy odbywa się dwutorowo. Budowa, której koszt wyniesie ok. 56 mln zł – finansowana będzie z kredytu inwestycyjnego ze wsparciem z budżetu województwa mazowieckiego. Pozostała kwota, potrzebna na wyposażenie, będzie pozyskana ze środków ministerstwa zdrowia w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych ora z środków unijnych. Dzięki staraniom samorządu województwa, budowa Siedleckiego Ośrodka Onkologii została ujęta w ramach Kontraktu Terytorialnego.

Są już fundamenty… zakończenie robót budowlanych planowane jest na koniec maja 2018 r. Pierwsi pacjenci będą mogli skorzystać z opieki medycznej już z początkiem 2019 r.
 Zapraszamy do zapoznania się z foto relacją
DSC_0821.JPG DSC_0826.JPG DSC_0825.JPG DSC_0847.JPG DSC_0849.JPG DSC_0853.JPG
DSC_0868.JPG DSC_0871.JPG DSC_0878.JPG DSC_0888.JPG DSC_0896.JPG DSC_0898.JPG
DSC_0905.JPG DSC_0907.JPG DSC_0911.JPG DSC_0912.JPG DSC_0916.JPG DSC_0921.JPG
DSC_0923.JPG DSC_0927.JPG DSC_0933.JPG DSC_0934.JPG DSC_0936.JPG DSC_0943.JPG
DSC_0948.JPG DSC_0954.JPG DSC_0958.JPG DSC_0962.JPG DSC_0967.JPG DSC_0974.JPG
DSC_0978.JPG DSC_0983.JPG DSC_0989.JPG DSC_0992.JPG DSC_0996.JPG DSC_1005.JPG
DSC_1006.JPG DSC_1007.JPG DSC_1008.JPG DSC_1009.JPG DSC_1010.JPG DSC_1011.JPG
Program RegionalnyMazowszeUnia EuropejskaWydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju regionalnego w ramach regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Program RegionalnyMazowszeUnia Europejska
Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007 - 2013 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego
Projekt i realizacja: 2BITS