Unijne wsparcie
W ramach projektu zakupiono 52 szt. niezbędnych, nowoczesnych wyrobów medycznych i 56 szt. sprzętu informatycznego w celu dostosowania istniejącej infrastruktury informatycznej SOR do użytkowania zakupionych wyrobów.
Szpitalny Oddział Ratunkowy został doposażony w aparat do znieczulania, respirator transportowy i stacjonarny z opcją MRI, bezinwazyjny system do regulacji temperatury pacjenta, laryngoskop do trudnych intubacji, laryngoskop światłowodowy, pulsoksymetr, defibrylatory, ssaki elektryczne, przenośne zestawy resuscytacyjne, aparaty EKG, gleukometry, monitory kapnografii z wyposażeniem, szyny próżniowe, deski ortopedyczne z wyposażeniem, łóżka do intensywnej terapii oraz wózki transportowe dla pacjentów siedzących i leżących.
Zakupiony sprzęt informatyczny ma na celu gromadzenie i przetwarzanie informacji cząstkowych pochodzących z poszczególnych aparatów medycznych monitorujących najważniejsze parametry życiowe oraz wyników laboratoryjnych, diagnostyki obrazowej i badań lekarskich.
Kompleksowość projektu wpłynie w większym stopniu na poprawę bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców miasta i powiatu siedleckiego. Umożliwi to szybsze postawienie trafnej diagnozy i udzielenie skuteczniejszej pomocy medycznej szczególnie w stanach nagłego zagrożenia zdrowia i życia.
Projekt został dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach: Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Priorytet: XII Bezpieczeństwo zdrowotne i poprawa efektywności systemu ochrony zdrowia, Działanie: 12.1- Rozwój Systemu Ratownictwa Medycznego.
Całkowita wartość projektu wyniosła 1 026 684 PLN. Źródłami finansowania projektu są w 85% środki pochodzące z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz w 15% z wkładu publicznego.