Inwestycje w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Siedlcach
Po wakacyjnej przerwie pacjenci odwiedzający Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Siedlcach już w holu głównym dostrzegają zmiany i widoczne inwestycje.
Rejestracja dla pacjentów poradni specjalistycznych została przebudowana i wyposażona w nowoczesne regały do przechowywania dokumentacji medycznej pacjentów. Ponadto szpital wzbogacił się o aparaturę medyczną: 2 aparaty RTG, respiratory oraz urządzenie do Radiologii Cyfrowej. Doposażono Szpitalny Oddział Ratunkowy i Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii.
„Inwestycja w aparaturę medyczną jest gwarantem wykonywania usług na wysokim poziomie - mówi Dariusz Młynarczyk, Dyrektor ds. Eksploatacyjnych - Im diagnostyka jest dokładniejsza i bardziej zaawansowana, tym nakłady na leczenie sa mniejsze."
Pracownia Mammograficzna
Szpital zakupił w tym roku światowej klasy mammograf z oprzyrządowaniem dodatkowym. W połowie września otwarto Pracownię Mammograficzną. Profilaktyka i diagnostyka piersi będzie w ten sposób bardziej dostępna i dokładniejsza. Aparat umożliwia weryfikację zmian w piersiach rozpoznanych podczas badania rezonansem magnetycznym.
Utworzenie Laboratorium Mikrobiologicznego
Nad epidemiologicznym bezpieczeństwem w szpitalu czuwać będzie laboratorium mikrobiologiczne. Wyposażone zostanie w najwyższej klasy sprzęt badawczy i pomiarowy gwarantujący wykonanie analiz na światowym poziomie i z dużą dokładnością. Będzie to jedyne w promieniu 100 km laboratorium mikrobiologiczne o tak szerokim profilu działalności. Poziom usług gwarantować będzie kadra młodych i tych już doświadczonych laborantów. Laboratorium będzie zabezpieczać potrzeby szpitala, pobliskich jednostek medycznych oraz świadczyć usługi komercyjne.
Modernizacja Bloku Operacyjnego
W ciągu doby na salach operacyjnych bloku wykonywanych jest ponad 20 zabiegów oraz operacji planowanych i tych w trybie nagłym. Modernizacja bloku operacyjnego jest więc koniecznością. Blok operacyjny z aktualnie 4 sal operacyjnych powiększy się o dodatkowe 2. Sale bloku operacyjnego, szczególnie sala przygotowana do zabiegów endoskopowych, zostaną wyposażone w inteligentny system zarządzania mediami oparty na komunikacji głosowej. Obraz rejestrowany z trzech miejsc: kamery endoskopowej, pola operacyjnego i obrazu całej sali posłuży do archiwizacji prowadzonych zabiegów, ale przede wszystkim umożliwi obserwację ich na żywo. Jest to doskonały materiał szkoleniowy zarówno dla naszych lekarzy jak i tych, którzy podnoszą swoje kwalifikacje na szkoleniach specjalizacyjnych w naszym szpitalu.
Lądowisko dla helikopterów
Inwestycja umożliwi szybki transport pacjentów drogą lotniczą do odległych ośrodków medycznych na trenie całego kraju w stanach bezpośredniego zagrożenia życia. Ułatwi to również transport unikalnych wyrobów medycznych, leków oraz organów do przeszczepów do naszego szpitala.
Aktualnie w takich przypadkach szpital korzysta z leżących nieopodal terenów siedleckich Błoni. Plany zagospodarowania tego terenu przez miasto uniemożliwią wkrótce korzystanie z niego a potrzeba transportu lotniczego jest coraz większa. W sytuacji tworzenia i uruchomiania sieci Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych korzystanie z transportu lotniczego będzie nieuniknione.
Opracowanie projektu i budowa lądowiska dla śmigłowców z infrastrukturą towarzyszącą jest już na wstępnym etapie realizacji. Wkrótce na siedleckim niebie śmigłowce lotnictwa sanitarnego mogą stać się codziennością.
24 godzinne dyżury hemodynamiczne
Z początkiem października w Ośrodku Kardiologii Inwazyjnej zostaje uruchomiony 24 - godzinny dyżur kardiologiczny. Daje to większą dostępność nowoczesnego leczenia wszystkim pacjentom z chorobą wieńcową, a szczególności tym ze świeżym zawałem serca.